מאמרים

להביא את כולם למישור אחד מבחינה כלכלית - חלק שני

העושר של המדינות הללו במחצבים טבעיים משמעותיים, ( כמובן שנפט ). המדינות הללו כל כך עשירות שרק הפירורים שמגיעים לציבור, לעם מספיקים על מנת לאפשר לכלל האוכלוסיה לחיות בכבוד ובעושר יחסי. יחסי למה? יחסי לעוני במדינות עם משטר רודנימכיוון אחד ויחסי לעושר של השלטון במדינות הללו מן הצד השני. כמו בכל דבר גם כאן הכל יחסי.

מרבית המודלים הכלכליים שנכתבים לאקדמיה, גומרים בתור מצגת באינטרנט, נעלמים לתוך אחסון אתרים או עולים כאתר לאחר שרכשו איזה דומיין זניח. למעשה לא קורה איתם כלום, גם עם מרבית התוכניות המבריקות ביותר. דומיין או לא דומיין, עדיין אין מספיק יכולת של העולם לחבר את המידע העצום שיש ואת הניסיון העשיר על מנת ליצור שינוי ברמה הכלכלית. לדאוג לכדי כך שלא יהיו כאלה פערים. לא ייתכן שיש שפע שכזה באופן מעשי ועוד לא נתגלתה השיטה שתאפשר לכולם לקיים את עצמם קודם כל ורק אחר כך יוכלו העשירים לצבור את מה שהם צריכים ויכולים.

כמה פשוט והגיוני ובעיקר אנושי יהיה מודל כלכלי שבו קודם כל לא נותנים לעניים להיות עניים, מבטלים אפשרות של רעב, מבטלים אפשרות של חוסר חינוך וחוסר למידה של ילדים ובני נוער, מבטלים את האופציה לאבטלה. בשלב הראשון מביאים את כולם לקו אחד מוסכם ומכובד שיאפשר לכולם קיום בכבוד ומשם ניתן להתחיל לרוץ לאן שרוצים....

חזרה לחלק ראשון