מאמרים

מחשבות היתוליות על כלכלת המשפחה - חלק שני

יש קניות בסופר פיצוחים, עוגות לשבת, השכרת סרטים ואולי גם בילוי ערב שישי. אם יש ילדים בוגרים בתמונה אז יש גם דמי כיס, דלק ובילויים,בנוסף לכל מיני הוצאות חד פעמיות שראשיתם בסיעור המוחות שיש בשישי שבת כמו עסקים, קניות או רכישת דומיין. את הכל מחברים ומקבלים תוצאה שאמורה להיות קרובה מאד לסוף שבוע הכל כלול בבולגריה טורקיה או השד יודע היכן.

מובן שהדברים היפוטתיים בלבד ואין להם שום משמעות אמיתית. משפחה לא נוסעת לסוף שבוע באירופה כדי לחסוך כסף ואף אחד לא באמת חושב שיש דרך להשוות בין שגרה לבין חופשה. אנחנו יוצאים לחופשות ונופשים בכדי להתאוורר ולקיים את היעודים המשמעותיים שלנו על פני כדור הארץ: להנות מן השהות ולא לבחון את הדברים דרך החור של הגרושגם לשאלות הללו יש ביטוי ברשת, דומיין וכמובן אחסון אתרים על מנת שיעמדו אתרי אינטרנט היתוליים שיקבצו לנו את האמירות המשעשעות הללו, אך מכילות שמץ של אמת.

אנשים שחיים כל הזמן עם התחושה שהכסף צריך להצטבר והסכומים בבנק צריכים ללהיות במגמת עלייה, לא משנה במה זה כרוך, אמנם עשויים להגיע לחסכונות יפים, ייתכן ויהפכו לאנשים עשירים, אך הסיכוי שלהם להיות אנשים מתוסכלים, עניים בחוויות ובהנאות, גדולים מאד. המטרה היא לא לחנך אף אחד אלא להזכיר את האפשרות שהכסף יעמוד לרשותינו ולא אנחנו לרשותו.

חזרה לחלק ראשון