מאמרים

הלוואת בלון לקשישים - חלק שני

בתור מדביר או שהיה לך עסק בניית בריכות שחייה והתאפשר לך לקנות דירה או קצת יותר מזה והשכלת לשמור על הדירה ולא לאבד אותה לאורך השנים, הבנק המציא עבורך הלוואת בלון. על פי תנאי ההלוואה אתה תקבל כסף עבור הדירה מראש. שמאי מטעם הבנק יקבע עבורך את ערך הדירה ועל פי החלטתו אתה תקבל סכום כסף שיוכל לעזור לך להמשיך בשגרת חייך כשהבית שלך ישועבד לבנק. האיש המבוגר לא צריך להחזיר את ההלוואה שהרי מראש אין לו כסף בכדי להריץ הלוואה נורמאלית. הבית בתום חייו של האדם יהיה שייך לבנק ויוצע למכירה בהתאם לתנאי השוק ביום הנתון.

אם נותר כסף ליורשים מהסכום המקורי שנתן הבנק, מצויין, הכסף יימסר ליורשים כחוק, על פי צו הירושה. אם הכסף נוצל על ידי האב או האם המבוגרים ושימש אותם לחיות בכבוד ולא במצוקה, גם בכך יש נחמה גדולה עבור הבנים. אם ילדיו של מדביר קשיש שהלך לעולמו והחליט לקחת הלוואת בלון על פי המלצת הבנק ירצו לאחר מותו לפדות את בית אביהם, גם לכך יש פתרונות מובנים בתנאי ההלוואה והם יוכלו לעשות זאת על סמך תנאים שנקבעו מראש עם קבלת ההלוואה.

הלוואת בלון אינה מיועדת רק למבוגרים ואם יש צעירים יותר שמשהו קורץ להם בהסדר הזה עם הבנק, אזי גם להם יש את האפשרות להגיש בקשה להלוואת בלון על סמך רכוש שברשותם.

חזרה לחלק ראשון